Утеплення зовнішніх стін сучасними будівельними матеріалами - це спосіб зробити будівлі більш енергоефективними. Про це варто подумати саме зараз, адже весна - ідеальний сезон для термо-модернізації.

Сезон для...утеплення

Звичайно, простіше за все зробити утеплення на етапі будівництва. В проекті передбачаються дво- або тришарові зовнішні стіни з безперервною ізоляцією та усунення теплових містків. Інакше виглядає завдання щодо утеплення вже існуючих об'єктів, головним чином через складність самого проекту та більші витрати на його реалізацію. Однак, як з'ясувалося, у випадку будинків 80-х років і тих старіших витрати можуть швидко окупитися. Щоб так відбулось, необхідно перед початком робіт провести енергетичний аудит для визначення послідовності робіт, запланувати кошти і, найголовніше, впевнитись в ощадності термо-модернізації.

Коли утеплювати?

Сьогодні роботи з утеплення настільки розповсюджені, що підрядники та інвестори часто забувають про основні принципи проведення цих робіт. - Окремі елементи системи утеплення виготовляються на основі провідних хімічних продуктів, що вимагають відповідних атмосферних умов для правильного функціонування всієї системи. Будь-які будівельні роботи потребують своєї відповідної пори року з метою забезпечення найбільш оптимальних умов праці, системи утеплення не становлять виключення. Утеплення необхідно виконувати при температурі 5-25 градусів Цельсія, за умови відсутності дощу. Сильний вітер і надмірне сонячне випромінювання негативно впливають на нанесення та висихання розчину. У довгостроковій перспективі це впливає на зниження міцності всієї конструкції. Тому найкращий час для виконання утеплення це... весна..

Який метод вибрати?

Утеплити будинок можна одним з двох найпопулярніших методів: BSO (безшовна система утеплення, яка також називається легким мокрим методом) і легким сухим методом. Перший полягає в приклеюванні до зовнішніх стін шару теплоізоляції (пінополістирол, мінеральна вата) і покритті її тонким шаром штукатурки.

Вага всієї ізоляції становить лише 10-30 кг/м2. Особливістю цього методу є практично повне усунення теплових містків, що відповідають за втрати тепла з наших будинків.

Утеплення легким сухим методом полягає в прикріпленні ізоляційного шару до стіни цвяхами, гвинтами, пластиковими дюбелями або скобами. Мінеральна вата (також можна використовувати пінополістирол) укладається між планками конструкційної сітки, до якої можна прикріпити будь-які фасадні елементи.

Субсидії на термо-модернізацію

На початку року уряд оголосив про можливість надання субсидій на проведення теплоізоляційних робіт, що впливають на поліпшення енергетичної якості будинків, зокрема, приватних будинків. Міністерство охорони навколишнього середовища розглянуло фінансування робіт з теплоізоляції, які спрямовані на обмеження викидів CO2, що, в свою чергу, вимагає від нас Європейський Союз. Теплоізоляція - це також обмеження витрат на утримання будинку, бо при відповідній ізоляції стін зменшується використання енергії на опалення, що безпосередньо впливає на зменшення витрат на паливо для обігріву.