Ніщо так не прикрашає інтер'єр, як кольори. З використанням доступних на ринку декоративних фарб ми маємо майже безмежні можливості створення креативного вигляду стіни.

Ніщо так не прикрашає інтер'єр, як кольори. З використанням доступних на ринку декоративних фарб ми маємо майже безмежні можливості створення креативного вигляду стіни. Що вибрати, щоб потім не жалкувати?

Що може фарба?

Насправді - дуже багато. Може покрити стіну матовим або глянцевим покриттям, може імітувати дерево, камінь та інші природні матеріали, а також виглядати як візерункові шпалери або тканина з виразним переплетенням. Крім декоративних якостей фарби для внутрішніх стін і стель повинні характеризуватися тривалістю кольорів і мінімальною емісією шкідливих речовин, а також забезпечувати можливість легкого очищення від бруду.

Виробники фарб почали вдосконалювати свої ідеї від покращення експлуатаційних властивостей. Сьогодні вже нікого не здивують декоративні покриття, які можна неодноразово очищати щіткою, або такі, які можна спокійно застосовувати у ванній кімнаті або на кухні, оскільки вони абсолютно стійкі до вологи і високих температур. - «Завдяки спеціальним міксерам для фарби ми можемо зробити вельми вишуканий колір», - каже Марек Зайонц з фірми Bolix. - Покриття з високою паропроникністю, які особливо рекомендується використовувати в місцях, де стіни можуть періодично набирати вологу, та продукти з фунгіцидними або бактерицидними компонентами також доступні на ринку.

Більшість готових до використання фарб, призначених для фарбування стін і стель всередині будинку - це водні дисперсії, які складаються з різних полімерних смол, модифікованих добавками, що покращують експлуатаційні властивості. На практиці їх поділяють на декілька загальних груп, в залежності від основного плівкоутворювального компонента, хоча, зазвичай, фарби містять суміш різних сполучних речовин. Фарби можна поділити на: полівінілацетатні - застосовуються для нанесення на тонкі покриття клейових фарб, акрилові - фарби для універсального використання; мають гарну еластичність, адгезію до основи і високу покрівельну здатність, латексні - характеризуються високою стійкістю до стирання, еластичністю і високою паропроникністю. Їх можна наносити на стіни, які потребують частого миття; особливо рекомендуються для «мокрих» приміщень: кухонь, ванних кімнат, пралень, алкідні - творять щільне, водостійке покриття з високою адгезією до основи. Їх компоненти в основному використовуються в ізоляційних і мінеральних фарбах - сьогодні їх рідко використовують через недовговічність покриттів; застосовуються тільки в сухих приміщеннях. З мозаїчними фарбами можна отримати цікаві декоративні ефекти. Різна швидкість висихання компонентів, що входять до їх складу, дозволяє механічно (за допомогою валика, тканини або пензля) видалити мокрі фрагменти, що дозволяє отримати різнокольорові візерунки.

Але не завжди отриманий ефект - це заслуга фарби. Багато чого залежить від способу нанесення фарби, типу інструментів і від нашої уяви, наприклад, прозоре покриття, нанесене пензлем з короткою щетиною, на поверхні буде виглядати як структура з дуже різкими, чітко окресленими візерунками. Подвійне нанесення покриття з однаковим відтінком, з використанням пензля з довгою щетиною, дозволяє отримати більш насичену структуру...

Широка гама кольорів надає можливості до створення барвистих інтер'єрів, єдиним обмеженням є наша... фантазія